Najmodniejsze naszyjniki

Moda zmienia się w bardzo szybkim tempie. I to nie tylko ta odnosząca się do strojów, lecz również do różnorakich dodatków, które stanowią dopełnienie ubrań i decydują o stylu jakiejś osoby. W niniejszym artykule skupimy się na biżuterii, a konkretnie na naszyjnikach. Jakie są najmodniejsze w ostatnim czasie?

    GORĄCE LATO – GORĄCY KOLOR

17   Najmodniejszym kolorem zeszłego lata była mięta. Chętnie ubierano ją jeszcze na początku tego sezonu. Jednak obecnie na wszystkich wybiegach króluje kolor pomarańczowy. To właśnie ten kolor będzie niedługo podbijał polskie plaże i miasta, tak jak to teraz robi w krajach zachodnich. Nie wszystkim jest w tym kolorze ładnie i nie wszyscy – co również jest ważne – dobrze się w tym gorącym kolorze czują. Rozwiązaniem jest biżuteria, która nie tylko dopasuje się do pomarańczowych strojów, ale również rozjaśni inne, bardziej stonowane komplety, na przykład granaty, biele, czernie, czy brązy.
Najmodniejszym kolorem – również wśród naszyjników – jest więc tego lata kolor pomarańczowy!

    CIEKAWY KSZTAŁT I WYRAZISTY WZÓR

Tegoroczne lato ceni sobie oryginalne kształty. Zdecydujmy się zatem na naszyjniki geometryczne, to znaczy duże trójkąty, kwadraty, czy koła! Tego typu naszyjniki można dopasować do odpowiedniej bransoletki, czy też kolczyków, bądź też nosić samodzielnie – wszystko zależy od własnego gustu!
17a    Drugą ważną sprawą jest wyrazisty wzór, który powinien być umieszczony na tego typu naszyjniku. Furorę robią nawiązania do innych kultur, czy religii – można więc odnaleźć naszyjniki z najróżniejszymi symbolami. Można zatem albo wybrać naszyjnik posiadający taki naniesiony wzór, albo też właśnie o takim kształcie. O jakie symbole chodzi? Na przykład zawieszki Yin i yang, Ręce Boga, Rękę Fatimy, czy topór boga Peruna. Jest ich cała masa, zatem każdy wybierze coś dla siebie. Popularne i modne są również nawiązania do innych krajów oraz okresów w historii.

    NIE TYLKO SREBRO I ZŁOTO

Najpopularniejszymi i najmodniejszymi metalami nadal są srebro i złoto – lub też ich podróbki. Warto jednak wiedzieć, że wraz z powracającą modą na styl boho oraz hippie, powróciła moda na różnego rodzaju frędzle, rzemyki i drewniane ozdoby. Popularne są również różnego rodzaju sploty – właśnie dlatego najmodniejsze fryzury tego lata to luźne warkocze.
Dobrze jest więc kupić sobie kilka różnych zawieszek i nosić je razem – każde na innym rzemyku. W cenie jest ilość, dlatego w ten sam sposób można nosić dłuższe łańcuszki srebrne, czy też dokonać zakupu kilku sznurów korali. W sklepach znajdziemy też gotowe plecionki, które znakomicie prezentują się na szyi.